אופטימיזציה של אתר אינטרנט בוורדפס

כולנו רוצים את האתר הכי אטרקטיבי שמשאיר מבקר ופעורי עיניים ומסונוורים לחלוטין. בדרך כלל עיצוב אתר אטרקטיבי במיוחד כולל המון אלמנטים גרפיים, בדר"כ אנשים מהגדילים את גודל הדף הכולל שגורם לדף להוריד את הדפדפן לאט לאט.
מאמר זה יספק כמה עצות שימושיות על איך לשמור על עיצוב אתר האינטרנט שלך מושך אבל עדיין הורדות במהירות.

כיום הרבה חברות אינטרנט מציעות פס רוחב גדול לכל אתר, מנהלי אתרים יותר ויותר מרשים לעצמם לפתח אתרים מורכבים עמוסי אלמנטים גרפיים כבדים. במקרים קיצוניים ניתן למצוא אתרי אינטרנט שלוקח כמה דקות כדי לטעון את התוכן שלהם בדפדפן שלך. כמובן שאם המשתמש יצטרך לחכות זמן רב עבור האתר לטעון, הוא יעבור הלאה לאתר הבא בתוצאות החיפוש שלו.

אז למה בוניי אתרים ומנהלי אתרים עדיין מפתחים אתרי אינטרנט עם טעינה איטית? בעיקר בשל חוסר הידע של טכניקות אופטימיזציה גרפיים פשוטים שיאפשרו להם לשמור על אתר אינטרנט אטרקטיבי, תוך שמירה על גודל דף קטן יותר.

כמה מכם מודעים לעובדה שקופסה עם פינות מעוגלות ניתן להשיג באמצעות קוד CSS בלבד, ללא צורך בכל התמונה גרפית! לפני ה CSS לא היתה אפשרות אחרת אלה רק תמונות. ההתמודדות עם הטעויות הנפוצות של בניית אתרים לעשות לגבי אופטימיזציה יכולים להיות פתרונות פשוטים.

לא להגביל את מעצב אינטרנט על ידי הצבת מגבלות המשפיעות על התוצאה הסופית. אתה יכול לטעון כי מה שמעצב אתרים יכול לעשות עם תוכנה גרפית לא יכול ליישם על ידי קידוד. זה לא נכון. כיום יש כמה סוגי קידוד מעולים כמו CSS, Java, JQuery  ועוד…כל מה שאתה עושה בשלב זה ישפיע על גודל הדף הכולל. אם התכנון שלך מכיל צורות מעוגלות חופפים זה לזה או אזורים עם צבעים הדרגתיים, אז אתה חייב לפרוס אותו בקפידה כך התוצאה היא גודל קובץ קטן.

בוא נראה איך חותכים בצורה יעילה:

1. אל תעשה חיתוכים גדולים המכילים המון צבעים שונים. שימוש במספר קטן של חיתוכים שבו כל חיתוך מכיל מספר מוגבל של צבעים.

2. אל תעשה חיתוך גדול המכיל מבנה גרפי זהה. חותכים חלק קטן ומשכפלים אותו בקוד. זוהי טעות נפוצה מאוד, כי אנשי בניית אתרים / מתכנתים נוטים לעשות זאת בעת התמודדות עם צבע רקע.

3. אין להשתמש בפורמט JPEG ברוב הזמן. במקרים מסוימים בתבנית GIF או PNG תהיה הרבה יותר קטנה בגודל.

4. אם יש לך טקסט על רקע עם צבע מוצק, לא צריך לחתוך את זה ולהשתמש כתמונה. השתמש בקוד כדי ליצור את הרקע. זכור כי אתה יכול להגדיר גם את סגנון הגופן ואת צבע הרקע של האזור באמצעות CSS.

טכניקות מתקדמות

אופטימיזציה לגרפירה של אתר אינטרנט היא יותר מאשר רק לדעת איך לעשות אופטימיזציות לתמונות. יש כמה טכניקות מתקדמות שדורשת רמה גבוהה של תכנות. CSS2 יש הרבה יותר להציע ממה ש CSS עושה. אמנם לא כל הדפדפנים אימצו את התקן הזה עדיין אז אתה צריך להיות מוכן כאשר הם יאמצו.
JavaScript גם נותנת לך קבוצה של אפשרויות ליצור כמה אפקטים מגניבים ללא צורך להעמיס את הדף עם פלאש. באמצעות כלים מוגבלים כמו JavaScript לעומת יישום מתקדם כמו פלאש יהיה קשה ליצור את התוצאות הרצויות שאתה רוצה. אבל כדאי להיות גמיש ולחשוב על התוצאה.
עבור מאמץ חד פעמי אתה יכול לבדיל את האתר שלך מאחרים. יהיה לך אתר אטרקטיבי עם מבט מקצועי שנטען במהירות.

בחזרה לעתיד

כיום שטלפונים ניידים, מחשבי כף חכמים ומחשבים ניידים משתמשים עם חיבורי אינטרנט אלחוטי לגלישה באינטרנט, דפי אינטרנט מהירים ישפרו את חווית הגלישה לא רק עבור אלה באמצעות חיבורי פס רחב, אלא גם יהפוך את חווית הגלישה ידידותית למשתמש וגם אצל הלקוחות האלחוטיים.

תפריט
Call Now Button
נגישות
Open chat
שלום,
איך אפשר לעזור?