בחירת תוספי וורדפרס בצורה נכונה

כשמדובר בתוספי וורדפרס, זה נותן  לך את ההרגשה שהכל אפשרי ומה הבעיה? בטוח תמצא תוסף שיעשה את העבודה, בצד המכריע זה הקצפת של וורדפרס שיש את היכולת ללא פיתוח לעשות כל כך הבה דברים.

יש יותר מ 55,141 תוספי וורדפרס זמינים, והכי קל להתקין ושלום. אבל אני רוצה לשתף אותי בניסיון שלי בתחום שלי ואיך לא תמיד זה טוב להשתמש בתוסף רק בגלל שאתה יכול.

דבר ראשון, התוספים שיש כיום מדהימים! אל תבינו אותי לא נכון. אני משתמש בהם לא מעט זה אחת הסיבות העיקריות למה וורדפרס כל כך מצליחה כפלטפורמת CMS ואפליקציות אינטרנט. אני לא אחד שאמציא את הגלגל מחדש או יעבוד קשה יותר ממה שאני צריך, אבל אני אחד שעושה את זה נכון בפעם הראשונה ולא גורם לעצמי בעיות על ידי בחירה בדרך הקלה.

לדוגמה, שני התוספים היקרים לליבי, contact form 7, visual composer חלקם יגידו אלמנטור למה? מכיוון שהם הופכים את החיים לקלים כל כך עבורי ועבור לקוחותיי, אשר מעדכנים ומנהלים את התכנים  שלהם בעצמם.

אני לא תמיד משתמש בהם כיוון שהתוספים שלך אמורים להיות ספציפיים לפרויקט וככל הנראה ישתנה על בסיס הדרישות, אך שני אלה הם ככל הנראה כמה מהנפוצים ביותר עבור פרויקטים של לקוחותינו. עם זאת, כמה תוספים שאני מאוד לא מסכים איתם הם תוספי אבטחה ומטמון שונים. אני חושב שצריך לטפל באבטחה ובמטמון דרך השרת, ולא באמצעות תוסף. הסיבה היא שהתוספים שאינם מעודכנים הם פגיעים ובמיוחד מאלו.

למעשה, מחקר של מומנט מג בשנת 2016 מראה נתונים סטטיסטיים איזה מהסיבות נפרצו אתרי וורדפרס שונים:

41% נפרצים דרך פגיעויות בפלטפורמת האירוח שלהם (אחסון)
29% באמצעות תבניות לא מאובטחות
22% באמצעות תוספים מותקנים
8% בגלל סיסמאות חלשות

פשוט על ידי בחירת אירוח נכון ודאגה לתוספים שלך, אתה מצמצם בעיות. אמת נוספת היא שהרוב הגדול ממתקפות וורדפרס אינן התקפות ממוקדות, הן פועלות באופן אוטומטי ולכן ה 4 נקודות שהזכרנו לעיל הם חשובות. ובואו נודה בזה … הכל ניתן לפריצה. יותר חשוב להפוך את האתר שלך לא שווה את הזמן לנבלות באינטרנט לנסות לפרוץ ולהרתיע התקפות זדוניות באופן אוטומטי.

לסיום הדברים, הנה כמה כללים מעשיים שצריך לנהוג כדי לבדוק את ערימת התוספים שלך, או לפני שאתה מתקין תוסף:

  • אם אינך משתמש בתוסף, מחק אותו! אל תשאיר אותו סתם. גם תוספים שלא פעילים הם מקור לפריצה.
  • אם התוסף לא פותר בעיה אמיתית אל תשתמש בו.
  • פותר או לא פותר בעיה אמיתית, אבל חוסך זמן קריטי בזרימת העבודה שלך? אם כן, בצע מחקר נוסף כדי לוודא שהתוסף מתעדכן. אם כן, אחלה.
  • אם התוסף פתר פעם בעיה, אך כעת הוא לא עושה דבר מכיוון שזו מובנית בתבנית שלך. כמו בן שאין צורך
  • אם התוסף לא מעודכן הרבה זמן, לא מומלץ להשתמש בו

אנו מאמינים שתוספי וורדפרס הם אחת הסיבות הרבות שוורדפרס משגשגת כיום, אך אנו תמיד משתמשים בהן בזהירות ואנו חוקרים את המפתחים כדי לוודא שהם משתמשים בשיטות הקידוד הטובות ביותר לפני שאנחנו משתמשים בה.

עכשיו לכו לבדוק את התוספים שלכם!

נשמח לשמוע מה אתם אומרים 🙂

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.
You need to agree with the terms to proceed

תפריט
Call Now Button
נגישות
Open chat
שלום,
איך אפשר לעזור?