בניית אתר ב וורדפרס עם תאימות לדפדפנים שונים

אפריל 27, 2012 lior2020
זמן קריאה למאמר זה: 2 דקות

ישנם מאות סוגים של דפדפני אינטרנט הנמצאים בשימוש ברחבי העולם. כולם מיישמים את תקני ה-W3C קצת אחרת. מעצבי אתרים צריכים להתמודד עם ההבדלים בין דפדפנים לעשות את העבודה באתר.

מה זה תאימות דפדפנים?

אם דף אינטרנט שלכם הוא תואם לחלוטין בין הדפדפנים, זה ייראה פחות או יותר אותו דבר בכל הדפדפנים הקיימים. הדפדפנים הנפוצים ביותר הם אינטרנט אקספלורר, נטסקייפ, פיירפוקס ואופרה וכמובן כרום. הטבלה שלהלן מציגה את השימוש בהם לשנה האחרונה.

כל אחד מהם טוען קבצים של HTML, JavaScript, CSS, PHP וכו' קצת אחרת. ההבדלים מתבטאים ברכיבים קוסמטיים שמציגים את דף האינטרנט, ולפעמים המצב נהיה יותר גרוע, כי כל דפדפן חופשי ליישם שיפורים על הגרסה הרגילה של ה-W3C כל אחד מהפורמטים הללו.

אז ככל שהעניינים מורכבים עוד יותר ישנם הבדלים בין מחשב למחשב המציג אלמנטים גרפיים וטקסט בצורה שונה בכל דפדפן. כאשר אתה מוסיף את העובדה שאנשים גם משתמשים במספר גרסאות של כל הדפדפנים המוזכרים לעיל, לא פלא  שמעצבים האתרים מתמודדים עם כאבי ראש גדולים.

אז מה מעצב אינטרנט לעשות?

100% תאימות עם כל הדפדפנים האפשריים הוא בלתי אפשרי. אבל אפשר לעצב את דף האינטרנט כך שהוא יעבוד עם כל הדפדפנים היותר שימושיים זה כן אפשרי.

כדי להשיג את זה, מעצב אינטרנט חייב לכתוב קוד נקים שתואם לתקני ה-W3C כדי לקבל תוצאות עקביות בכל הפלטפורמות של הדפדפנים היותר שימושיים. כל הרעיון מאחורי סטנדרט הוא שאם כל דפדפן שומר על אותה קבוצה של חוקים, תקבל תוצאות יותר או פחות עקבית בכל הדפדפנים הקיימים. וזה יתרון גדול לאתר שלכם!

CSS גיליונות סגנון

לא כל גיליונות הסגנון שלכם יעבוד כראוי בכל הדפדפנים. הם יכולים לקרוס דפדפן אינטרנט ברגע, ולפעמים הדפים יהיו יותר מכוערים ממה שהם באמת אם לא בלתי קריא לחלוטין. אחת הבעיות הגדולות CSS היא מיקום מוחלט מכיוון שרוב הדפדפנים אינם תומכים בו.

טוב, אפשר עוד להאריך בנושא אבל אני לי ממש את הזמן ואני משתדל לכתוב מפעם לפעם כמה טיפים שלכם יהיה יותר מוסגים מה אנחנו המעצבים והמתכנתים עוברים לפעמים בבניית אתרים.

אז אם אתם מתכננים להקים אתר לעסק שלכם אתם צריכים לקחת בחשבון את התאימות בין דפדפנים כי יכול להיות שאצלך באקספלורר זה נראה מצוין אבל אצלי בכרום רואים משהוא אחר לגמרי…

שורה תחתונה

אפילו קוד מאושר W3C שנכתב כראוי לא יעבוד כמו שעון בכל הדפדפנים. הדרך הטובה ביותר שמעצב אינטרנט יכול ליצור הוא, תאימות דפדפנים שהיא לבחון את כל דפי האינטרנט שלהם בדפדפנים הפופולריים ביותר כדי לראות מה קורה שם. אישית, אני מוצא כי שילוב של גיליונות סגנון ושולחנות עובדה הכי טוב על מנת להבטיח שהדפים שלי נראה טוב בכל הדפדפנים.

 

, , ,
זמן קריאה למאמר זה: 2 דקות
התחל
כן כן בדיוק כאן
דברו איתי
איך אפשר לעזור ?