כמה פעמים התחלתם לבנות אתר ונתקעתם עם זה חודשים ?

אם הייתם יודעים כמה פניות אנחנו מקבלים כל חודש מאנשים שרצו לבנות אתר באינטרנט ונתקעו בלי אתר ובלי מפתח שזה ממש מבייש את המקצוע של הרבה חברות ואנשים שכן עושים עבודה טובה וכן עומדים אחרי הפיתוח שלהם.

ולכן אני החלטתי לכתוב כמה טיפים עיקריים בשבילכם שתוכלו לדעת אם תקבלו את האתר שלכם כמו שאתם רוצים ולא כמו שהמתכנת רוצה, אחרי הכל אתם אלו שמשלמים את מיתב כספכם לאדם שמעולם לא פגשתם (אולי) ואין לכם מושג מה הוא יודע או לא בכדי לספק לכם את הדרישות שאתם רוצים באתר שלכם.

אז הנה כמה טיפים שבעזרתם תוכלו למדוד את המקצועיות שלהם (בהנחה שכולנו אנשים ישרים).

אתר אינטרנט

אם החברה שאתם עובדים איתה בונה אתרי וורדפרס למשל והאתר שלהם בנוי בג'מלה לא הייתם מגרדים את הראש ושואלים למה?

תיק עבודות

תיק עבודות זה דבר מאוד חשוב שבו אפשר לראות את יכולות המפתחים או בוני האתרים בשטח. תצחקו אבל ראיתי לא מעט אתרים שמציגים עבודות בכלל לא שלהם, וזה רק בשביל להגדיל את התיק עבודות שלהם. ואת זה אפשר לבדוק בקלות ואני אסביר איך.

אם בתיק עבודות של אותו בחור מופיעים קישורים לאתרים שהוא בנה, נלך לאחד מהאתרים האלו ונסתכל למטה בפוטר התחתון אם יש את החתימה שלו. אם יש סביר להניח שהוא באמת בנה את האתר אם אין סביר להניח שלא. (תמיד אפשר להתקשר לבעל האתר ולשאול כי יש כאלו שלא רוצים קישור, אבל זה נדיר).

עבודות עצמן

אחרי שראינו שיש לחברה האלו עבוודת עכשיו נבדוק את טיב העבודה עצמה, נכנס לאחר האתרים שהם בנו לאחרונה ונפתח אותם בכלל הדפדפנים פיירפוקס, כרום, אקספלורר וספארי ונבדוק איך האתר נראה שם ואין שוב דברי שזזים ימינה ושמאלה והכל עולה כמו שצריך. אם זה אתר רספונסיבי נבדוק גם את זה. (פשוט מצמצמים את הדפדפן למלבן בגודל סמארטפונים).

בנוסף נחפש לנו באתרים האלו דברים שמצריכים תכנות, לדוגמה, טופס צור קשר מעוצב, התממשקות לרשתות חברתיות ועוד אלמנטים שלא רואים בכל אתר סטנדרטי. אם זה חנות אז סליקה ותשלומים בכרטיסי אשראי (לא פיי פאל כי זה מאוד פשוט לעשות) וגם נראה איך הדברים זזים באתר מהר, לאט?

אפשר גם להתקשר לכמה לקוחות מהתיק עבודות שלהם ולקבל חוות דעת קשה להאמין שכל הלקוחות מרוצים ב 100% כי יש אנשים שלא מעריכים עבודה טובה וגם לא מבינים בזה (ולפעמים יש שינויים כאלו ואחרים באמצע) ואם האתר שלהם התעכב בכמה ימים הם כבר מרגישים לא טוב עם זה, אז לחפש שלמות לא תמצאו, אבל על המקצועיות של המפתח כן אפשר לדעת. כי אם זה התעכב זה קורה לפעמים אבל אם הוא לא הצליח לתת ללקוח שלו את הדברים שהוא רצה (שאולי מצריכים תכנות) כאן הבעיה, וזה אומר שנתקעתם!

הבדיקה בעיקר צריכה להיות בקטע המקצועי, זמנים זה חשוב אבל במקצועיות תקבלו את התוצאות שאת דורשים כמשלמים.

אין במאמר זה לפגוע בכל העושים מלאכתם נאמנה ואני מכיר הרבה חבר'ה טובים שאם נתקעים באיזה קושי אנחנו באים ועוזרים להם לתת מענה לצרכים שלהם הלקוחות שלהם.

אין כאן תחרות מי יותר טובה, צריכה להיות שיתוף פעולה שאתם הלקוחות תהיו מרוצים!

 

 

תפריט
Call Now Button
נגישות
Open chat
שלום,
איך אפשר לעזור?