קידום אורגני או ממומן?

יוני 5, 2017
יוני 5, 2017 lior2020
זמן קריאה למאמר זה: 2 דקות

עסק חייב שיווק נכון, חשיפה מוגברת ויכולת להגיע אל הלקוחות הפוטנציאליים בקלות. פעם זה היה אתגר, ללא ספק. פרסום עלה לנו הרבה מאוד כסף, כך שעסקים גדולים בלבד יכלו להתמודד עם העלויות הנלוות לפרסום בטלוויזיה, על שלטי החוצות ובעיתונים. היום, בעידן הדיגיטלי, המשימה נעשית קצת יותר פשוטה, מה שמאפשר גם לעסקים קטנים ובינוניים להשתלב טוב יותר בשוק, לנגוס בנתח השוק של השחקנים הגדולים וליהנות מגידול בהכנסות. השאלה הגדולה היא איך עושים את זה נכון, והשאלה שמטרידה כל בעל עסק שעמל על בניית אתר אינטרנט לעסק שלו היא בעיקר מה הדרך הנכונה לקדם את האתר – באופן אורגני או ממומן.

ההבדל בין שתי השיטות

נתחיל דווקא מהסוף. קידום אתרים הוא תהליך ארוך טווח, וכדי שהמותג יישאר תמיד בתודעה של קהל היעד שלנו, זה בהחלט לא מספיק להשקיע בבניית אתר בלבד. מאחר והשוק מוצף כיום בשלל חברות ועסקים המציעים שירותים דומים, חיפוש מהיר בגוגל יגלה לנו שעסקים בודדים בלבד זוכים לחשיפה הרצויה. קידום ממומן הוא בהחלט צעד חיוני שעוזר לנו להגיע לקהל היעד כשהוא מחפש את המוצר או את השירות שלנו בגוגל, אבל בטווח הארוך קידום אורגני הוא מהלך שפשוט אי אפשר לוותר עליו. אז איך זה עובד?

איך עושים את זה?

המטרה העיקרית שלנו היא להגיע אל עמוד התוצאות הראשון, שם נעצרים רוב הגולשים כשהם מחפשים מידע על מוצרים או שירותים הקשורים לתחום העיסוק שלנו. קידום אורגני הוא התהליך שמסייע לנו להשיג את המטרה הזו, ובעוד קמפיין ממומן הוא לכאורה פשוט יותר – משום שהוא דורש בעיקר תקציב מספק – כאן נדרשים מאיתנו תכנון מדויק, מקצועיות רבה ועבודה בלתי נגמרת. השלב הראשון כולל איתור מילות מפתח מרכזיות ושימוש נכון בהן בתוכן האתר. למעשה, התוכן הוא אחד המרכיבים החשובים ביותר בתהליך הקידום, ועם העלאה תדירה של תכנים המשלבים את מילות החיפוש הדרך למעלה בהחלט נראית קצת יותר נוחה.

אל תנוחו על זרי הדפנה

בניתם אתר יפהפה, נעזרתם בחברה מקצועית שתכננה כל פרט בדרך כדי להקל עליכם בתהליך העדכון של האתר, בהעלאת התכנים ובהעברת המידע ללקוחות, וזה בהחלט צעד מבורך וחשוב, אבל המלאכה לא מסתיימת שם. קידום אורגני מקצועי הוא שיביא את החשיפה הרצויה ויהפוך את האתר שלכם לפופולרי יותר. רק חשיפה לאתר, תנועה מוגברת אליו וזמן שהות ממושך בו הם שיעזרו ללקוחות שלכם להכיר אתכם ובסופו של דבר גם לרכוש מכם את המוצר או את השירות שאתם מציעים.

זמן קריאה למאמר זה: 2 דקות
התחל
כן כן בדיוק כאן
דברו איתי
איך אפשר לעזור ?